بهترین غذاهای خیابانی شهر بمبئی چیست و کجا می توان آن ها را پیدا کرد؟ – روزیاتو – شهر فناوری

همانند دهلی نو، بمبئی نیز برای غذاهای خیابانی خود موسوم به «چات» مشهور است
برای آشنایی با آن ها در ادامه با ما همراه باشید.

بل پوری یکی از سالم ترین غذاهای خیابانی هندی است که با نخود سبز، جوانه و سبزیجات تهیه می شود. البته در شهرهای مختلف هند با مواد گوناگون درست می شود. به طور مثال، در بمبئی با برنج بوداده، خمیری که با آرد نخود تهیه تور یزد هوایی شده، فلفل سبز سرخ‌شده، سیب زمینی آب‌پز، انبه خام و پیاز درست شده و روی آن را با گشنیز تازه و چاتنی های شیرین، تند و ترش تزئین می کنند.

چاتنی سبز این ساندویچ از گشنیز تازه، چیلی سبز و سیر تهیه می شود. سبزیجات تازه همانند گوجه فرنگی و خیار، سیب زمینی آب‌پز و پنیر محلی خرد شده نیز در این ساندویچ گنجانده می شود و سپس آن را گریل می کنند تا کاملا طلایی و ترد شود.

پنی پوری یک توپی توخالی تور ویتنام سرخ شده است که با مواد دلخواه مشتری پر می شود و با سس تند یا شیرین سرو می گردد.

بهترین محل هایی که این غذا را ارائه می دهند: اسنک فروشی اسواتی، مقابل بیمارستان باتیا، خیابان تاردئو

بهترین محل هایی که این غذا را ارائه می دهند: آرام باتاتا وادا، ساختمان سینما پایتخت، مقابل ایستگاه CST

این غذا نیز در شهرهای مختلف به سبک های گوناگون تهیه تور سریلانکا می شود و هر کدام ادعا می کنند که بهترین و خوشمزه ترین پنی پوری را دارند.

وادا پاو

بلپوری

پنی پوری

یکی دیگر از غذاهای خیابانی محبوب هندی ها، پوره سبزیجات است. نگران نباشید، رنگ قرمز آن به دلیل وجود چیلی نیست، بلکه پوره قیمت تور سریلانکا گوجه فرنگی موجب تغییر رنگ آن شده است.

بد نیست اشاره کنیم که این شهر، غذاهای خیابانی گوناکونی دارد که در میان مردم از محبوبیت بسیاری برخوردار هستند. در همین راستا، ما بهترین غذاها را برایتان معرفی کرده ایم تا در صورت سفر کردن به کشور هند و بازدید از بمبئی حتما یک‌بار این غذاها را امتحان کنید.

بهترین محل هایی که این غذا را ارائه قیمت تور روسیه می دهند: مقابل Birla Krida Kendra و ساحل Chowpatty

بهترین محل هایی که این غذا را ارائه می دهند: بازار الکو، جاده ۴۶ هیل، بندر غربی

پاو باجی (Pav bhaji)

یکی از خوش‌طعم‌ترین اسنک های خیابانی مومبای، «وادا پاو» است؛ برگر گیاهی که علاوه بر قیمت بسیار ارزان، در همه جا نیز در دسترس است. این برگر، ترکیبی از طعم ها و بافت هاست و بسیار خوشمزه به نظر می رسد. به قیمت تور آنتالیا صورت کلی باید گفت که وادا پاو، همان کتلت سیب زمینی است که به صورت دونات درست شده، سطح روئی آن برشته و ترد می شود و درون آن نرم و لطیف است و در نان همبرگر به همراه چاتنی فلفل و سیر کبابی سرو می شود.

ساندویچ چاتنی (Chutney)

فالوده

در قیمت تور آلمان بمبئی، مواد میانی این پیراشکی را پوره سیب زمینی با پودر ماسالا تشکیل داده است.

پس از صرف غذاهای بالا شاید بد نباشد به سراغ دسر خیابانی بروید. فالوده هندی با رشته های ورمیشل، میوه های خشک، آجیل، گلاب و تخم شربتی درست می شود و طعمی عالی دارد.

بهترین محل هایی که این غذا را ارائه می دهند: تقاطع خیابان های سردار و ۱۶۶-A تاردئو، تولسیوادی، نزدیک ایستگاه اتوبوس تور دبی تاردئو

راگدا پاتیس

همانند دهلی نو، بمبئی نیز برای غذاهای خیابانی خود موسوم به «چات» مشهور است. این نام از واژه هندو «چاتنا» به معنی «لیس زدن» گرفته شده است. به این دلیل که پس از خوردن این غذاها، از شدت خوشمزه بودن انگشتان دست خود را لیس خواهید زد.

بهترین تور اصفهان لحظه آخری محل هایی که این غذا را ارائه می دهند: آب میوه فروشی حاجی علی، شیرینی فروشی بریچ کندی، تپه کومباله

کتلک سیب زمینی با تور گوانجو نوروز 97 کاری نیمه تند  و نخود سفید، راگدا پاتیس نام دارد. روی این غذا را با سس تند و شیرین تزئین کرده و با پیاز و گشنیز تازه ی خرد شده سرو می کنند.

بهترین محل هایی که این غذا را ارائه می دهند: گورو کریپا، پلات ۴۰، خیابان شماره ۲۴، نزدیک کالج SIES، سایون

پاو تور ترکیه نوروز 97 از استان همسایه‌ی مومبای، یعنی گوا وارد این شهر شده است که آن ها نیز از پرتغالی ها که در گذشته این منطقه را مستعمره خود کرده بودند، آن را آموخته اند. مقدار قابل توجهی کره روی دو طرف نان مالیده شده و سپس تُست می شود. در کنار آن، برش های لیموترش و پیاز خام نیز سرو می گردد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *