استحکام فوق العاده بالای ولووی قدیمی در تصادف های شدید [تماشا کنید] – دیجیاتو – شهر فناوری

وقتی صحبت از ایمنی در صنعت خودروسازی باشد، این نام ولوو است که در همان ابتدا به ذهن خطور می کند

دوست داریم این تست ها بر روی یکی از مدل های جدید ولوو نیز انجام شوند، البته با توجه به سنسور ها و تجهیزات متعدد ایمنی به کار گرفته شده در محصولات اخیر این کمپانی سوئدی، شاید انجام چنین تست هایی اصلا برای عموم ممکن نباشد!

البته این مساله درباره اتومبیل های امروزی چندان صادق نیست، زیرا با هدف جذب ضربات نقاط شکستی در قسمت جلوی بدنه ایجاد می شوند. در تصادف های روبرو این نقاط جمع شده و از انتقال ضربه به بخش کابین که معمولا از فولاد مقاوم ساخته می شوند، جلوگیری می کنند.

ساختار بدنه ولوو XC90؛ قسمت های قرمز رنگ از جنس فولاد فوق العاده مقاوم هستند

در این بین ولوو P1800 مدل 1966 رکورددار جهان بوده و از زمان خروج از خط تولید تا به امروز، 3.04 میلیون مایل (معادل 4.9 میلیون کیلومتر) با آن پیموده شده که در نوع خود بی نظیر است.

وقتی صحبت از ایمنی در صنعت خودروسازی باشد، این نام ولوو است که در همان ابتدا به ذهن خطور می کند. این کمپانی سوئدی از گذشته تاکنون به تولید اتومبیل های ایمن شهرت یافته و محصولات آن همیشه از لحاظ ایمنی جزو بهترین ها بوده اند.

این جان سخت سوئدی در تمامی تست ها و تصادف های انجام شده مقاومت بسیار خوبی از خود نشان داده و در برابر هیچ یک از آنها تسلیم نمی شود.

در کنار امنیت بالا، ولوو به ساخت خودروهای با دوام و جان سخت نیز مشهور شده است. بد نیست بدانید در حال حاضر چندین مدل قدیمی ولوو وجود دارند که مالکین آنها بیش از یک میلیون مایل (معادل 1.6 میلیون کیلومتر) را با آنها رانندگی کرده اند.

تصادف با سایر اتومبیل های کهنه یکی از آیتم هایی است که این گروه طراحی کرده؛ در تست های این بخش، 850 دچار صدمات بسیار ناچیزی شده و ضربات وارده خللی در عملکرد آن ایجاد نمی کند.

پرش های بلند، واژگونی، سقوط اتومبیل های دیگر بر روی سقف 850 و انفجار تریلر های بسته شده به انتهای این خودرو نیز هیچکدام نمی توانند باعث از حرکت ایستادن آن شوند.

نکته حائز اهمیت اینکه شاسی و بدنه این خودرو آنقدر استحکام دارد که در برخورد های صورت گرفته آسیب شدیدی به دیگر خودرو ها وارد می کند، حال آنکه خود صدمات بسیار کمتری می بیند.

ناگفته نماند سری 850 در دو نسخه سدان و استیشن بین سال های 1991 تا 1996 بر روی خط تولید قرار داشت. از این خودرو در مجموع حدود 717 هزار دستگاه در سه کشور سوئد، بلژیک و کانادا تولید شد.

به تازگی گروهی از علاقه مندان برای ارزیابی ایمنی و دوام محصولات ولوو به سراغ استیشن قدیمی 850 رفته و تا توانسته اند آن را در معرض تست ها و آزمایش های بسیار سخت قرار داده اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *