سفر آنلاین برای رفت و آمد به کرج [رپورتاژ آگهی] – دیجیاتو – شهر فناوری

شاید جالب باشد بدانید هر روز بیش از 30.000 نفر در ایران متقاضی سفر اشتراکی هستند

به گزارش نیویورک تایمز blablacar در مونیخ بیش از 6 میلیون مصرف‌کننده دارند و علاوه بر اینکه در کاهش سفرهای درون یا برون شهری تاثیر گذاشته‌ اند بلکه بسیار اقتصادی و به صرفه هستند. در آمریکا نیز Zipcar موفق به جلب 700 هزار عضو شده قیمت بلیط هوایی است. سیستم blablacar در در فرانسه به‌عنوان موفق‌ترین نمونه حدود 40 میلیون عضو دارد و هرماه 4 میلیون نفر از طریق این سیستم سفر می‌کنند.

شاید جالب باشد بدانید هر روز بیش از 30.000 نفر در ایران متقاضی سفر اشتراکی هستند. این آمار را اولین وب سایت سیستم آنلاین سفر اشتراکی در ایران اعلام کرده است. سیستم اشتراکی خودرو(Car Pooling) یکی از روش‌های مکمل برای کاهش ترافیک و کنترل آلودگی هواست که در بسیاری تور تبریز زمینی از کشورهای اروپایی و آسیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش پلیس راهنمایی و رانندگی حدود 60 درصد از خودروهای شهر تهران تک سر نشین هستند. کاروانرو می‌ تواند به یکی از راهکارهای موثر در کاهش ترافیک شهرهای بزرگ به ویژه تهران و کرج تبدیل شود.

درباره کاروانرو

کاروانرو، وب‌ سایت به اشتراک گذاری صندلی‌های خالی خودرو یا راید شیرینگ است. با استفاده از این سیستم هوشمند تور لحظه آخری مشهد چنانچه مالک یا راننده خودرو باشید می‌ توانید در مسیرهای نسبتاً طولانی که هزینه سوخت و استهلاک خودرو خیلی زیاد است با پیدا کردن افراد تأیید شده ای که هم مسیر شما هستند، در هزینه‌ ها صرفه‌جویی کنید. کاروانرو در سال 1394 تاسیس شده است.

روزبه پاشا معتقد است:« Carpooling خودروهای اضافه را از جاده‌ها حذف می‌ کند و مکمل موثری برای حمل و نقل عمومی است. به ویژه در مسیرهایی که حمل و نقل عمومی به تور بالی تنهایی پاسخگو نیست، رانندگان خودروهای شخصی می‌ توانند کمک موثری برای کاهش ترافیک یا بهبود کیفیت هوا باشند.»

اتوبان تهران- کرج همیشه جزو شلوغ‌ ترین مسیرهای ایران است که همیشه با مشکل ترافیک روبرواست و به دلیل اینکه یکی از مسیرهای ارتباطی با شمال ایران است، همیشه مسافران زیادی دارد که رفت‌ و آمد را برای کسانیکه مدام در مسیر تهران-کرج در حال تردد هستند سخت می‌ کند.

روزبه تور ایتالیا پاشا مدیرعامل کاروانرو، اولین سیستم اشتراکی خودرو در ایران می‌ گوید:« سیستم آنلاین سفر اشتراکی یکی از راهکارهایی است که در سال‌های اخیر در کشورهای اروپایی و آمریکایی  بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، سیستم آنلاین سفر اشتراکی روشی است که توسط برخی از شهرداری‌ های شهرهای شلوغ به عنوان یک طرح ضربتی هم در اوقات بحرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این سیستم خودروهای تک سرنشین تشویق تور قبرس می‌ شوند که صندلی‌های خالی خود را در اختیار هم مسیرهای خود قرار دهند و از خطوط پر سرنشین(HOV) استفاده کنند. این شیوه این روزها به یکی از موفق‌ ترین کسب‌ و کارهای اروپا نیز تبدیل شده است.»

کاروانرو به همه افراد چه راننده و چه مسافر کمک می‌کند تا بتوانند با یکدیگر همسفر شوند و علاوه بر اینکه از هزینه سفر خود بکاهند با کاهش بار ترافیک، سریع‌تر به مقصد خود برسند.

روزبه پاشا می‌گوید:« بلیط هواپیمایی استفاده از این سیستم در مسیرهایی مثل تهران-کرج می‌ تواند به کاهش ترافیک در این محدوده و البته کاهش هزینه‌های سفر برای مسافران هرروزه این مسیر منجر شود.»در حال حاضر روزانه بیش از دو هزار راننده و بیش از 1000 مسافر متقاضی سفر در این مسیر هستند.»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *